Klausiate mūsų

Ar mokykloms šis projektas yra nemokamas?

Taip, Lietuvos kino centro parama filmų peržiūros mokytojams yra nemokamos. Peržiūroms reikalinga interneto prieiga, puikiai tinka standartinė mokyklose esanti įranga: projektorius ar didelės įstrižainės televizorius, nešiojamasis kompiuteris, nuleidžiamas ekranas, garso kolonėlės.

Ar reikia leidimų filmų peržiūroms?

Lietuvos kino centras jau pasirūpino licencijomis, kad filmus žiūrėtumėte legaliai.

Kada galima prisijungti prie projekto?

Prisijungti prie projekto galite bet kada. Kaip tai padaryti rašome čia.

Ką daryti, jei keičiasi kino klubo vadovas, o mokiniai toliau nori tęsti „Kino klubo“ veiklą?

Jeigu keičiasi kino klubo vadovas(-ė), praneškite mums apie tai, kad galėtume palaikyti ryšį su veiklą vykdančiu pedagogu(-e) ir suteikti naujus prisijungimo duomenis. Kadangi bendradarbiavimo sutartį pasirašė mokyklos direktrorius(-ė), pasirašyti jos iš naujo nereikės.

Kokio amžiaus vaikai ir koks mokinių skaičius galėtų dalyvauti „Kino klubo“ veikloje?

Kviečiame suburti 20-30 mokinių grupę, kuri gali būti įvairaus amžiaus. „Kino klubas“ yra skirtas paaugliams, tad filmo peržiūrose gali drąsiai dalyvauti skirtingo amžiaus vaikai – taip mokiniai užmegs ryšius ir mokysis diskutuoti su skirtingą požiūrį ir patirtį turinčiais mokyklos draugais. Svarbu tik pasitikrinti, ar nėra jaunesnių vaikų nei filmui suteiktas cenzas.

Kaip pasirinkti filmus?

Kviečiame filmus rinktis kartu su moksleiviais, taip skatinant juos daugiau pasidomėti kino menu, žanrais, režisieriais ir aktoriais bei filmo tema. Prie kiekvieno filmo rasite trumpą aprašymą, kuris gali padėti nuspręsti, kurį filmą pasirinkti.

Kaip dažnai reikia rengti kino filmų peržiūras? Ką daryti, jei nepavyksta parodyti filmų kas savaitę?

Skatiname filmų peržiūras ir diskusijas rengti kas savaitę, bet kartu suprantame, kad būna laikotarpių, kai vyksta šventės, sporto renginiai ar egzaminai. Jei nepavyksta surengti „Kino klubų“ susitikimo kas savaitę, nenusiminkite. Organizuokite susitikimą pagal galimybes, svarbiausia – palaikyti pastovumą ir „Kino klubo“ veiklos tęstinumą.

Ką daryti, jei filmo peržiūros vaizdo ir garso kokybė yra prasta?

Pasitikrinkite, ar tikrai gerai veikia projektorius, televizoriaus ekranas, kompiuteris ar garso kolonėlės. Galbūt kitose mokyklos klasėse ar salėse yra įrengti geresnės kokybės projektoriai? Būtinai patikrinkite, ar gerai veikia internetas – kartais vaizdas ir garsas gali strigti dėl prasto interneto ryšio.

Ką daryti, jei neveikia interneto svetainė ar filmų peržiūros programa?

Būtinai praneškite mums apie tai!