Mama, aš tave myliu

Mammu, es tevi milu

2013 m.  ::  83 min.  ::  Latvija
Režisierius: Janis Nords
Žanras: drama
Amžiaus indeksas: N-7
Subtitrai: lietuvių k.

Apie filmą

Tikroviška drama jausmingai atskleidžia emocingą intraverto berniuko gyvenimą.  Paauglys Raimondsas mokosi muzikos mokykloje. Už netoleruojamą elgesį jis gauna griežtus papeikimus, bet gudriai išjungia mamos telefoną, kai tik mokytoja mėgina prisiskambinti. Raimondsas nekenčia cenzūros ir nurodymų.
Jo mamos vis nebūna namie – ji dirba gydytoja, o gyvena jiedu be tėčio. Moteris sutinka dirbti viršvalandžius klinikoje dėl didesnio atlyginimo. Tai reiškia, kad dažniausiai Raimondsas vienas sprendžia asmenines problemas. Be to, jis išsiaiškina, kad mama atskleisdavo ne visą tiesą, kalbėdama apie naktines pamainas. Raimondsui ir jo mamai teks įveikti sudėtingų išbandymų kupiną kelią, kad atkurtų sugriautus santykius.
Berniukas daug laiko praleidžia savarankiškai klajodamas po Rygą savo paspirtuku su geriausiu draugu Peteriu. Tuo tarpu jo draugo Peterio mama dirba namų tvarkytoja, todėl vaikai gali lengvai įeiti į prašmatnius namus miesto centre. Taip jie ir priartėja prie nusikaltimo.

Filmas „Mama, aš tave myliu“ buvo pripažintas geriausiu filmu Latvijos kino apdovanojimuose, pelnė geriausios režisūros, geriausios aktorės ir geriausio filmo apdovanojimus Rygos tarptautiniame kino festivalyje, tapo 2013 m. Berlyno kino festivalio vaikų ir jaunimo programos „Grand Prix“ prizo laimėtoju.

Žiūrėti filmą