Amazonės džiunglės

Amazonia

2013 m.  ::  83 min.  ::  Brazilija, Prancūzija
Režisierius: Thierry Ragobert
Žanras: dokumentika
Amžiaus indeksas: V
Filmas be dialogų.

Apie filmą

Tai gyva ir vizuali geografijos bei biologijos pamoka. Amazonės gamta visados masino keliautojus, atradėjus ir gamtininkus.

Ši nepaprasta istorija prasideda kažkur Brazilijoje, kai nedideliame lėktuvėlyje atsiduria prijaukinta kapucinų veislės beždžionėlė Sajus. Žiūrovas tik gali nuspėti, jog gyvūnėlis su daugybe kitų namų ūkio daiktų keliauja į kitą gyvenamąją vietą. Suprantama, keliauja uždarytas narvelyje. Vos tik lėktuvėlis pakyla, netrukus dangų aptraukia pilki debesys. Kilusi vėtra sutrukdo pasiekti kelionės tikslą. Lėktuvėlis tampa nevaldomas ir nukrinta į Amazonės džiungles. Visa laimė, kad kritimas ne toks jau tragiškas. Tik bėda, kad beždžioniuką pamiršo…

Štai tada ir prasideda tikrieji Sajaus nuotykiai. Pirmiausia iš narvelio jį išlaisvina kažkokie keisti gyvūnai, o netrukus Sajus susiduria su kitais džiunglių gyventojais. Arogantiškasis tapyras, didžiasnapis tukanas ir gauruotasis voras – visi padeda jaunajam paklydėliui išmokti pirmąsias gyvenimo laisvėje pamokas. Mokytis Sajus tikrai turi ko: kaip susirasti maisto, kur pasislėpti nuo lietaus, kodėl reikia saugotis plėšrūnų ir kaip juos pažinti. Mažasis kapucinas šiame filme patiria visus įmanomus žmogiškus jausmus: baimę, smalsumą, panieką ir net meilę. Galiausiai jis netgi suranda savo gentainius.

Šiame filme beveik nėra kompiuterinės grafikos, visi gyvūnai – tikri “aktoriai”. Juk sunku gyvūnus priversti vaidinti. Šiame filme nėra jokių monologų ir dialogų, veiksmas ir istorija vystosi tik per stulbinančius Amazonės gamtos vaizdus ir dresiruotų gyvūnų bendravimą.

Žiūrėti filmą