Apie projektą

 

Kaip tai veikia?

Lietuvos kino centras projektą „Kino klubai“ Lietuvos mokyklose rengia nuo 2017 m. kartu su Jungtinės Karalystės kino edukacijos organizacija „Film Literacy Europe“. Steigdamos kino klubus mokyklos siūlo moksleiviams patrauklesnį būdą mokytis, per filmus pažinti įvairiausių šalių kultūras, turiningesnį laisvalaikį ir filmų įvairovę.

Filmų licencijomis jau pasirūpino Lietuvos kino centras, tad „Kino klubo“ dėka mokyklos kartu su moksleiviais žiūri nemokamai ir legaliai, taip drauge mokome jaunuolius gerbti autorines teises.

Kiekvienoje projekte dalyvaujančioje mokykloje kas savaitę rodomi filmai iš specialiai sudaryto filmų katalogo, o po peržiūrų rengiami filmų aptarimai. Mokykla, prisijungusi prie projekto interneto svetainės, gali pasirinkti jai įdomius filmus ir nemokamai bei legaliai rodyti juos mokiniams.

Projekto tikslas – vystyti kino edukaciją Lietuvoje, skiriant daugiau dėmesio vaikams ir jaunimui, didinti kino prieinamumą visoje šalyje.

Projektu taip pat siekiame:

  • didesnio vaikų ir jaunimo kino raštingumo;
  • sudaryti ir nuolat atnaujinti filmų katalogą;
  • į filmų katalogą įtraukti vaikų ir jaunimo auditorijai skirtus filmus;
  • į filmų katalogą įtraukti kuo daugiau nacionalinių ir Europos filmų;
  • didinti kino prieinamumą mažesniuose miestuose ir rajonuose.

Prie iniciatyvos prisijungė per 200 mokyklų iš daugiau nei 40 Lietuvos vietų. Mokyklų ir jų bendruomenių iniciatyvos dėka kino klubai nuo projekto pradžios surengė virš 3400 peržiūrų. 2017 m. projektas „Kino klubai“ prasidėjo kaip tarptautinio projekto „Europos kino klubų ir mokyklų licencijavimas” dalis. Pilotinį projektą Lietuvos kino centras įgyvendino kartu su Jungtinės Karalystės kino edukacijos organizacija „Film Literacy Europe” bei Latvijos ir Gruzijos nacionalinėmis kino institucijomis, o nuo 2018 m. rengia savarankšikai. Dalinai projektą finansavo Europos Komisijos MEDIA programa.