Rezultatai

Prieš pusantrų metų startavęs kaip tarptautinio projekto „Europos kino klubų ir mokyklų licencijavimas“ dalis, pilotinis projekto variantas nustebino savo rezultatais. Pačių mokyklų ir jų bendruomenių iniciatyvos vedami kino klubai nuo projekto pradžios surengė beveik 3000  peržiūrų, po kurių vykdavo filmo aptarimai ir diskusijos. Iš viso Lietuvos moksleiviai per pusantrų metų skyrė 1500 valandų geram kinui.

Didžiausio populiarumo sulaukė nacionaliniai filmai, iš kurių žiūrimumo rekordus sumušė režisieriaus Ernesto Jankausko trumpametražis vaidybinis filmas „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ (2014 m.), pasakojantis apie šešiametę mergaitę, kuri nesulaukdama grįžtančių iš emigracijos Londone tėvų patiki, kad juos pagrobė Anglijos karalienė ir pasiryžta juos išlaisvinti. Taip pat populiariausiųjų tarpe atsidūrė filmai iš auksinio Lietuvos kino fondo – režisieriaus Arūno Žebriūno „Gražuolė“ (1969 m.) ir „Velnio nuotaka“ (1973 m.). Žiūrimiausių užsienio filmų sąrašo viršuje – belgų režisieriaus Jaco Van Dormael juodojo humoro komedija „Naujasis testamentas“ (2015 m.), pasakojanti apie Dievo dukrą vardu Ea, kuri neapkenčianti psichopatiškai besielgiančio tėvo ir žmonėms išsiuntusi jų mirties datas pabėga iš namų pasiryžusi surasti savuosius apaštalus ir parašyti „Naujausią testamentą“. Kiti populiarūs filmai buvo JAV režisieriaus Martin Scorssese mistinis trileris „Kuždesių sala“ (2010 m.) ir švedų režisieriaus Lukas Moodysson filmas „Mes geriausios!” (2013 m.).

Kino klubų vadovų apklausa parodė, kad projektas yra reikalingas ir labai pasiteisinęs. Mokytojų nuomone, kino klube mokiniai semiasi kitokios kultūrinės patirties, tobulėja, be to, leidžia laiką neformalioje aplinkoje, laisvai bendrauja, diskutuoja, mokosi drąsiai išsakyti nuomonę jiems patiems aktualia tema. Projekto „Kino klubai“ filmai praplečia kultūrinį akiratį, lavina vaizduotę ir atmintį, padeda įtvirtinti dalykinių pamokų metu įgytas žinias. Filmų aptarimai palengvina bendravimą tam tikromis sudėtingomis temomis, leidžia prie mokinio minčių prieiti labai arti, klostosi nauji, kitu turiniu pripildyti santykiai su mokiniais. Be to, mokykla turi galimybę pasiūlyti dar vieną įdomią neformalią veiklą, kuri skatina darnų mokyklos bendruomeniškumą.