Sangailės vasara

2015 m. :: 88 min. :: Lietuva, Prancūzija, Nyderlandai
Režisierė Alantė Kavaitė
Žanras: drama
Amžiaus indeksas: N-16

Apie fimą

Filmas pasakoja apie dvi paaugles merginas – jų išgyvenimus brandos periodu, seksualumo ieškojimus ir savo baimių įveikimą. Septyniolikmetė Sangailė mėgaujasi paskutinėmis moksleivės vasaros atostogomis tėvų viloje ant ežero kranto. Uždaro būdo mergina svajoja pilotuoti akrobatinį lėktuvą, tačiau – likimo ironija – bijo aukščio. Aviacijos šventėje ji susipažįsta su bendraamže Auste, kuri mėgaujasi gyvenimu ir daro viską kad išpildytų savo svajones. Sangailė parodo Austei savo žaizdas. Austė yra įsitikinusi, kad Sangailė išgis, kai nustos jaustis nemylima ir nevertinama. Austė skatina Sangailę ryžtis skrydžiui akrobatiniu lėktuvu, bet pirmas bandymas virsta košmaru. Sangailė visiškai nusivilia savimi, Austė ir toliau ja tiki. Nuoširdi draugystė išauga į artimus santykius ir Sangailė pirmą kartą įsileidžia kitą žmogų į savo uždarą pasaulį. Įsiplieskę jausmai išlaisvina Sangailę padrąsindami nerti į didžiausią savo aistrą.

Juostoje kalbama apie sunkius paauglystės išgyvenimus, tačiau tai daroma šiltai ir vasariškai. Režisierė lengvais potėpiais perduoda veikėjų jausmus, sukeldama plačią įspūdžių amplitudę, kuri padeda intuityviai suvokti Sangailės išgyvenimus. Juostoje gausu kontrastų ir priešingybių: tiek kadrų kaitoje, tiek veikėjų charakteriuose. Sangailė (akt. Julija Steponaitytė) – tyli, nerangi, susikausčiusi mergina, skausmą bandanti malšinti žalodama save. Jos sutikta draugė Austė (akt. Aistė Diržiūtė) – gyvybinga, guvi, žvitri bendraamžė, dėl kurios užsispyrimo merginos pradeda bendrauti.

Apdovanotas už geriausią režisūrą prestižiniame „Sundance Film Festival“ (JAV), puikiai įvertintas Europoje ir pripažintas geriausiu Lietuvos filmu 2015 metų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose, žaismingas ir nuoširdus pasakojimas nukels į svaigias vasaros dienas.

Filme užfiksuoti ir kvapą gniaužiantys akrobatiniai lėktuvų manevrai – juos atliko pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas Jurgis Kairys.

Žiūrėti filmą