Ieškojimai

2014 m. :: 135 min. :: Prancūzija
Režisierius Michel Hazanavicius
Žanras: karinė drama
Amžiaus indeksas: N-13
Subtitrai: lietuvių k.

Apie filmą

Filme pasakojamos dvi paralelinės istorijos apie per stebuklą išgyvenusį 9 metų musulmoną našlaitį Čečėnijoje ir Rusijos kariuomenėje tarnaujantį jaunuolį Kolią. Tėvų netekęs ir po patirto šoko nekalbantis berniukas Hadžis patenka į amerikiečių kontroliuojamą vaikų prieglaudą, kurios vadovė perduoda jo globą nepriklausomos žmogaus teisių organizacijos savanorei Kerol. Prancūzė išsiaiškina, kad berniukas tikisi susirasti vyresnę seserį, kuri galėjo likti gyva po rusų kareivių išpuolio. Tuo tarpu už kelių šimtų kilometrų nuo konflikto Permėje jaunas muzikantas Kolia įkliūva milicijos pareigūnams neatsargiai parūkęs žolės. Norėdamas išvengti kalėjimo, jis savanoriškai sutinka tarnauti Rusijos armijoje. Čia vaikinas patiria išnaudojimą, būrio vyresniųjų smurtą, neapykantą ir patyčias, kurios išsekina ramaus būdo Kolios kantrybę. Sotūs ir neblogai gyvenantys europiečiai, kaip ir dauguma biurokratinių organizacijų, tik apsimeta, kad juos jaudina konfliktų zonos. Iš tikro kitų tautų bėdos juos jaudina mažiau, negu nacionalinis futbolas. Būtent todėl filmo herojė Kerol kovoja su savo vadovybe ir stengiasi, kad jos misija Čečėnijoje netaptų grynu formalumu.

Laimėjęs „Oskarą“ ir gana netikėtą šlovę visame pasaulyje už nebylųjį filmą „Artistas“, prancūzų režisierius Michel Hazanavicius nusprendė pasisakyti rimtomis politinėmis temomis. Jo filmas „Ieškojimai“ yra to paties pavadinimo amerikiečių klasiko Fred`o Zinnemann`o karo dramos perdirbinys. Joje amerikiečių kareivis priglaudė koncentracijos stovykloje išgyvenusį vaiką ir padėjo jam surasti motiną.

Interviu su režisieriumi: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/kino-pavasaris/m-hazanavicius-ir-jo-zmona-b-bejo-apie-naujausia-filma-ieskojimai-ir-darba-drauge-131-491782

Žiūrėti filmą