Didieji lūkesčiai

2012 m.  ::  128 min.  ::  Jungtinė Karalystė, JAV
Režisierius Mike Newell
Žanras: romantinė drama
Amžiaus cenzas: N-13
Subtitrai: lietuvių k.

Apie filmą

Režisieriaus M. Newell juosta „Didieji lūkesčiai“ – jau septintoji Čarlzo Dikenso romano ekranizacija, kurios turinys nenustoja dominti šiuolaikinių autorius ir suteikia galimybę atsiskleisti talentingiems aktoriams.

Filme pasakojama našlaičio Pipo istorija. Vaikystės susidūrimas su kaliniu ir pagalba jam būsimą džentelmeną lydi metų metus. Jaunystės metai praleisti drauge su raudonplauke Estela kiek pamišusios senmergės ponios Havišam namuose taip pat palieka pėdsaką. Turtingos ponios samdiniu tapęs Pipas įsimyli gražuolę Estelą, bet nepuoselėja lūkesčių kurti laimingą ateitį su nemokančia mylėti mergina. Didesnę viltį užkariauti nepasiekiamos mylimosios širdį atgaivina nežinomas ir nepažįstamas mecenatas, kuris pasisiūlo anonimiškai ir neatlygintinai apmokėti Pipo mokslus ir prabangų pragyvenimą Londone. Skurdžioje aplinkoje užaugęs našlaitis staiga patenka tarp aukštuomenės džentelmenų. Sostinėje Pipas įgija ištikimų draugų kompaniją ir blogais ketinimais apsikarsčiusių kenkėjų, bet tarp džiaugsmų, atradimų, negandų ir problemų nepamiršta aistringiausios gyvenimo meilės Estelai, kurios šalta širdis būna dažnai užimta kitų konkurentų.

Kaskart perkuriant „Didžiuosius lūkesčius“ režisieriai tikisi atrasti vis naujų spalvų ir galimybių. Šioje versijoje išlaikytas balansas tarp gerai atskleisto laikmečio vizualumo iki siužetinių vingrybių. Puikūs britų aktoriai suteikia galimybę mėgautis jų kuriamais personažais. Ištaigingi kostiumai, pribloškianti kino scenografija, idealiai parinktos lokacijos, modernūs vaizdo efektų stebuklai, įtikinama režisūra turtingai vizualizuoja legendinį romaną apie nereikalingą vargšo našlaičio meilę nepasiekiamai damai ir juos supančių žmonių manipuliacijas.

Žiūrėti filmą